wyszukiwanie zaawansowane
» Informacje o meblach tapicerowanych

Dodatkowe opcje przeglądania

Opinie o produktach

Kontakt

  • Alvako.pl
    Meblowy Sklep Internetowy
    NIP: 619-121-93-03
  • E-mail:sklep@alvako.pl
  • Telefon794 79 18 81
  • Godziny działania sklepupn.-pt. 9:00-16:00

Chmura tagów

Informacje o meblach tapicerowanychMeble tapicerowane zazwyczaj wykonywane są na indywidualne zamówienie.
Zaletą tego jest to, że możemy sami zdecydować i wybrać kolory ze wzorników.


W jaki sposób określamy stronę narożnika ?
Najprościej zrobimy to w następujący sposób : stojąc na wprost mebla patrzymy, z której strony znajduje się róg narożnika jeśli z prawej strony to jest to narożnik prawy, jeśli z lewej strony to jest to narożnik lewy.

Przykładowy narożnik prawy:
alt

Przykładowy narożnik lewy:
 
alt
 


Sposoby tworzenia powierzchni do spania.
W celu stworzenia powierzchni do spania producenci stasują następujące rozwiązania :
- automat belgijski - jest to metalowy stelaż, który posiada mechanizm rozkładania podobny do systemu łóżka polowego, po złożeniu chowa się pod siedziskiem sofy,  Materac wykonany jest na konstrukcji stalowej lub aluminiowej najczęściej w oparciu o sprężyny. Ze względu na dosyć cienki materac ( zazwyczaj 5 cm) nie jest zalecane korzystanie z niego na co dzień.

- przewracany bok -  powierzchnie do spania tworzymy w następujący sposób : po odsunięciu przedniej części (siedziska) przewraca się bok/oparcie, często konstrukcja jest wyposażona najczęściej pod siedziskiem w duży pojemnik na pościel; może być wykorzystywany na co dzień.
 
alt
 
- wózek w narożnikach -  do spania wykorzystywany jest zarówno materac znajdujący się na wózku, jak samo siedzisko mebla. Jest to rodzaj wózka wysuwanego z pod mebla, który po rozłożeniu wyrównuje powierzchnię z siedziskiem i tworzy powierzchnię do spania. Wysuwany wózek  może być wykorzystywany  do spania na co dzień

Zdjęcie wózka w narożnikach :

Sposób tworzenia powierzchni do spania za pomocą systemu typu wózek.


- wózek w sofach - siedzisko wysuwane jest na zasadzie "szuflady";  która chowana jest pod siedziskiem mebla,  w większości wypadków znajduje się tam przestrzeń, która może być używana na pojemnik na pościel;  może być wykorzystywany na co dzień.

- automat wersalkowy - (system klik-klak) umożliwia łatwe i szybkie rozkładanie wersalki do pozycji "spanie" i powrót do pozycji "siedzenie", dzięki zastosowaniu tego systemu tworzenia powierzchni do spania unikniemy zarysowań podłogi podczas rozkładania wersalki.  Jest bardzo trwały i rzadko występują usterki. System ten może być wykorzystywany do spania na co dzień

- System rozkładania DL (Delfin)  -  do stworzenia powierzchni do spania wykorzystywane jest siedzisko lub jego część oraz część rozkładana. Miejsce do spania tworzone jest poprzez wysunięcie i podniesienie części do spania

Jaki system rozkładania narożnika wybrać?
Wybierając system rozkładania należy odpowiedzieć sobie na pytanie jak często będziemy korzystać z funkcji spania. 
Jeśli będzie to spanie okazjonalne zastosowany system nie ma większego znaczenia, można się skupić na wyglądzie mebla, jego estetyce i wygodnym użytkowaniu w pozycji siedzącej.  Jeśli potrzebujemy narożnika do codziennego spania powinniśmy się skupić na systemach, które są łatwe w rozkładaniu i zapewniają komfort w pozycji leżącej oraz zapewniają w w miarę równą powierzchnię do spania Dużo jednolitego miejsca do spania zapewniają systemy typu DL oraz "klik-klak".
Zapraszamy

Zespół Alvako.pl        
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl