wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Informacja o materiałach obiciowych
Kontakt
  • Alvako.pl
    Meblowy Sklep Internetowy
    NIP: 619-121-93-03
  • E-mail:sklep@alvako.pl
  • Telefon794 79 18 81 (pn.-pt.9.00-16.00)
    575 38 45 30 (dyżur telefoniczny pn.-pt.16.00-19.00, sob.10.00-13.00)
  • Godziny działania sklepupn.-pt.9.00-19.00, sob.10.00-13.00
Opinie o produktach
Chmura tagów

Informacja o materiałach obiciowychMateriały obiciowe, z których może być wykonany mebel zostały podzielone na grupy cenowe. W danej grupie znajdują się tkaniny o zbliżonej cenie. Cena danego mebla zmienia się w  zależności od tego z jakiej grupy cenowej pochodzi wybrany materiał obiciowy.
W każdej grupie znajdują się materiały, które posiadają zbliżoną cenę ale różnią się od siebie kolorem, fakturą, splotem i innymi właściwościami oraz od różnych producentów.

Podział materiałów obiciowych:

- tkanina szenilowa - wytwarzanych z włókien szenilowych, składających się z dwóch prostych, skręconych ze sobą nici, pomiędzy którymi umieszcza się włókna cięte tworzące włos. Dzięki temu tkanina otrzymuje charakterystyczną nieregularną powierzchnię oraz niepowtarzalny, puszysty dotyk. Dodatkowo, tkaniny szenilowe odznaczają się żywymi kolorami i szeroką paletą wzorów.


 
- tkanina pluszowa - tkanina z okrywą runową, która na końcowym etapie produkcji zostaje przystrzyżona na określoną długość. W zależności od technologi wyróżniamy aksamity, welury lub welwety. Tkaninę cechuje miękkość i puszystość, bardzo przyjemna w dotyku. Mają lśniąca powierzchnię, pięknie odbijają światło.


 
- flok - powstaje przez zastosowanie technologii flokowania, czyli nanoszeniu za pomocą urządzenia elektrostatycznego strzyży tekstylnej na tkaninę. Proces ten nadaje tkaninie miękkości oraz sprawia, że jest ona bardzo przyjemna w dotyku. Naturalną cechą tych materiałów jest ugniecenie włosia co  podczas codziennego użytkowania daje efekt cieniowania. Floki charakteryzują  dużą odpornością na ścieranie oraz  łatwością w utrzymaniu czystości dzięki czemu są szczególnie polecane właścicielom psów i rodzinom z dziećmi.


 
- dzianina - wyrób włókienniczy o płaskiej powierzchni powstający z jednej nitki i jednej lub kilku osnów, następnie nanoszony na podkład stabilizujący. Charakteryzuje się miękkością dużą wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu.


 
- ekoskóra - materiał powstający poprzez nałożenia na podkład warstwy z poliuretanu a następnie nadanie mu struktury przypominającej skórę naturalną. Charakteryzuje się łatwością w utrzymaniu. Polecany  jako materiał obiciowy korpusów mebli i podłokietników. 
Nowoczesne tkaniny tapicerskie posiadają dodatkowe powłoki ochronne, które zabezpieczają tkaninę przed wchłanianiem płynów oraz blokują wnikanie zabrudzeń, co niewątpliwe podnosi walory użytkowe.
Różni producenci używają różnych nazw stosowanych przez siebie technologii.
W naszej galerii tkanin zostały one oznaczone w następujący sposób:

 


 


 
 
Barwa próbek tkanin wyświetlana na ekranie może różnić się od rzeczywistej ze względu na światło w jakim było robione zdjęcie, specyficzne właściwości próbki lub ustawienia ekranu. Jeżeli jesteście Państwo zdecydowani na zakup produktu lub jeśli ułatwi to Państwu dokonanie ostatecznego wyboru istnieje możliwość bezpłatnego wysłania do 5 próbek materiałów obiciowych. W tym celu proszę skorzystać z linku poniżej.

Zamów próbki materiałów -kliknij-
 
Przejdź do strony głównej

DLACZEGO MY


Doświadczanie!
Od 2007r robimy wszystko aby umeblowanie Państwa domu lub mieszkania było łatwe i przyjemne. Zdobyte doświadczenie oraz znajomość najnowszych trendów w meblarstwie, wystroju wnętrz i designie pozwala nam dostosować ofertę do potrzeb Naszych klientów.


Bezpieczna dostawa! 
Towar zawsze solidnie zapakowany, dostawa odbywa się transportem firmowym lub wyspecjalizowanymi firmami spedycyjnymi. Meble dostarczamy na terenie całego kraju.


Obsługa klienta!
Kładziemy nacisk na najwyższą jakość obsługi i sprawną komunikację z Klientem począwszy od pierwszego kontaktu aż po obsługę posprzedażową i gwarancyjną. Zawsze służymy poradą i wsparciem w doborze odpowiedniego towaru.


Towar w pierwszym gatunku!
W naszym sklepie oferujemy Klientom tylko produkty w pierwszym gatunku wprost od sprawdzonych polskich producentów.


24 miesiące gwarancji!
Wszystkie sprzedawane przez nas meble są fabrycznie nowe z pełną gwarancją producenta. W przypadku odkrycia wady w zakupionym produkcie drobne naprawy wykonywane są przez mobilny serwis u Państwa w domu, większe usterki usuwane w systemie door to door - towar jest odbierany przez serwis firmowy, naprawiany, a następnie dostarczany w to samo miejsce.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl